Przejdź do treści
Strona główna » Terapia ręki Wrocław

Terapia ręki Wrocław

Terapia ręki we Wrocławiu

Terapia ręki jest skutecznym sposobem leczenia dzieci z pewnymi schorzeniami i formą pomocy przy umiejętnościach samoobsługowych oraz grafomotorycznych. Wszystkie czynności manualne zaliczają się do tzw. motoryki małej. Jeśli u dziecka występuje nieprawidłowe napięcie mięśniowe, to pojawiają się problemy z kontrolowaniem ruchów głowy, ramion, a przede wszystkim z równowagą. To z kolei prowadzi do problemów z prawidłowym chwytem i nauką pisania (czyli grafomotoryką).

Trudności w pisaniu, malowaniu już powinny dać do myślenia 

Jeśli dziecko ma trudności z czynnościami manualnymi, planowaniem ruchu, niechętnie podejmuje się działań wymagających precyzyjnych ruchów dłoni czy palców (np. pisanie, rysowanie, lepienie z plasteliny, malowanie, układanie), ma duże kłopoty z koordynacją obu rąk, wykonuje czynności rękami za szybko bądź za wolno (tempo pracy nie jest dostosowana do zadania), nie chce się samo ubierać, rozbierać, zapinać guziki itp.) lub lubi dostarczać sobie dodatkowych bodźców, jakimi są np. uściski dłoni, mocne nacisk na dłoń podczas prac stolikowych, dotykanie różnorodnych faktur, dostarcza sobie dodatkowych wrażeń proprioceptywnych, to należy zastanowić się nad terapią ręki.

Zadzwoń do SImotus 723 855 111

Korzyści dla dziecka z terapii ręki

Dzięki zajęciom z terapii ręki, dziecko :

  • kształtuje umiejętności manualne , dzięki czemu lepiej radzi sobie w szkole/przedszkolu podczas zajęć stolikowych i ruchowych;
  • wie, jak planować ruch;
  • jest przygotowane do nauki pisania i czytania;
  • potrafi skoncentrować się nad zadaniem;
  • kształtuje koordynację wzrokowo-ruchową;
  • napięcie mięśniowe w obrębie obręczy barkowej i ręki ulega poprawie;
  • kształtuje zdolność patrzenia;
  • stabilizuje mięśnie ręki;
  • nabiera chęci do samodzielności w zakresie samoobsługi
  • uczy się organizacji pracy.

Terapia niezależna lub uzupełnienie innych terapii

Terapia ręki jest uzupełnieniem terapii integracji sensorycznej, ale może też być prowadzona niezależnie. Stanowi również idealne uzupełnienie terapii logopedycznej (świadczy o tym powiązanie ruchów palców dłoni z rozwojem mowy). Aby być pewnym, że twoje dziecko wymaga wsparcia terapeutycznego w tym zakresie, należy skonsultować się z nami, bowiem w każdym przypadku rozpoczynając terapię należy dokonać wnikliwej diagnozy i obserwacji dziecka pod kątem funkcjonowania całego ciała a nie tylko dłoni. Dzięki takiej diagnozie jesteśmy w stanie wyznaczyć cele terapii i przygotować indywidualny plan terapii. 

Zadzwoń do SImotus 723 855 111

Terapia ręki Wrocław? Zapraszamy do SImotus

Zatem jeśli rzeczywiście przeszukujecie zasoby internetowej wyszukiwarki pod hasłem „terapia ręki Wrocław” i trafiliście Państwo na naszą stronę, to zapraszamy do kontaktu i rozmowy, podczas której udzielimy wszelkich informacji.